Naše Story

 

S nápadem na vlastní olej na vousy jsem začal koketovat někdy kolem listopadu 2016. Po několika letech strávených v zahraničí, kde jsem na svoje vousy vždy používal stoprocentně přírodní lokální produkty, se moje dovezené zásoby začínaly tenčit a já se musel poohlížet po nové řadě produktů.

V naivní představě, že to nebude žádný problém, jsem napochodoval do místního obchodu s pánskou kosmetikou s tím, že bych rád nějaký český přírodní přípravek na své vousy - v ideálním případě olej, protože s ním mám nejlepší zkušenosti. Velmi rychle jsem zjistil, že nic takového u nás není k dostání. Nakoupil jsem tedy zboží od jedné renomované italské značky a vyrazil domů prozkoumat internet, jestli přece jenom nějaký český přírodní výrobek nenajdu. A nenašel.

Rozhodl jsem se tedy, že začnu vyrábět svůj olej na vousy. Bez jakéhokoliv rozmýšlení jsem nakoupil pár nosných olejů a velké množství esenciálních vonných olejů, abych mohl vyladit vůně přesně podle mého gusta. Vzhledem k tomu, že jsem věděl,  jakou vůni mám rád a co je zároveň příjemné i mé ženě, netrvalo mi moc dlouhou a měl jsem tři základní vůně nachystány.

Moje nejoblíbenější vůně vznikla kombinací santalového dřeva, máty a hřebíčku. Tyto přísady spolu krásně souzní – máta dodá prvotní osvěžující impuls, aby vzápětí ustoupila do pozadí před příjemnou dřevitou vůní santalového dřeva a hřebíčku. Další vůně, která vykrystalizovala, byla citrusově laděná kombinace grepu, citronové trávy, rozmarýnu s trochou skořice. A poslední, ale neméně příjemné aroma vzniklo spojením vanilky a eukalyptu. 

Zbývalo tedy jen nakoupit skleněné lahvičky s pipetou, které nevypadají jako kapky na kašel, vytisknout etiketu a máme hotovo, můžeme prodávat. To jsem se ale velmi mýlil.

Na co jsem ve svém bláhovém nadšení úplně zapomněl, byla EU a česká legislativa. Vzápětí jsem bohužel zjistil, že se na výrobu a prodej kosmetiky vztahují dost přísná nařízení, za jejichž porušení následují ještě přísnější pokuty. Začal jsem tedy zjišťovat co a jak, protože si myslím, že by stejně jako já mnoho českých mužů ocenilo kvalitní domácí produkt pro péči o vousy.

Abych to zkrátil, po téměř půlroce zjišťování, shánění, vymýšlení a testování vám dnes mohu představit:

Vous Oil – tradiční český olej na vousy (s mojí nejoblíbenější vůní santalového dřeva, máty a hřebíčku)

 

Děkuji Marek Souček

 

 

 

 

 

 

 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.