Fotím si svůj byznys. Jak se to stalo?

Celý tenhle příběh začal zhruba v polovině roku 2017. Tedy před 5 lety. Za tu dobu jsem se naučil hodně nového a začal dělat věci, o kterých se mi v té době ani nesnilo. A koneckonců i k tomu byznysu jsem se dostal díky focení. Jak to celé bylo?

BMW dealer

Tento obrázek nemá žádný popisek
BMW

 

Už od dětství jsem snil o tom, že se budu vozit v bavoráku. Ale vůbec jsem nečekal, že jich bude tolik. V polovině roku 2017 jsem totiž začal pracovat pro  BMW dealerství. Mým zaměřením tehdy bylo mimo jiné i vytvoření fotografií vozů pro inzerci. To, že svoji práci dělám dobře, jsem poznal podle počtu natěšených klientů, kteří se vydali pro vozy z  inzerce. To, že jejich nadšení na místě trochu ochladlo, připisuji tomu, že jsem od přírody na focení talent. Díky této práci jsem dostal chuť začít se učit fotit se zrcadlovkou.

Za vším hledej ženu

Tento obrázek nemá žádný popisek

Moji snahu podpořila přítelkyně, která mi koncem roku 2017 dala k narozeninám právě zrcadlovku. Moji první. A já začal fotit. Úplně všechno. Ale nejvíce přítelkyni. Mohla si za to sama. Vyzkoušeli jsme všechny pózy, které jsem viděl ve videích zaměřených na fotografii. Hltal jsem úplně všechno, co se na Youtube naskytlo. Nejvíce jsem se ale naučil z videí, která točil kanadský fotograf Peter McKinnon. Kromě portrétů a dalo by se říci i polo aktů své přítelkyně a dalších dobrovolníků jsem dělal také produktové fotky. Ale fotil jsem i byty, které chtěl někdo z přátel pronajímat, nebo třeba restauraci či bar.

Vlastní ateliér

Tento obrázek nemá žádný popisek
Echonaut

Koncem roku 2019 se mi konečně podařilo sehnat prostor pro vlastní ateliér. A po dvou letech amatérského focení se fotografie stala mým denním chlebem, který mě začal živit. Začal jsem spolupracovat s pardubickou marketingovou agenturou ML Promotion, pro kterou fotím od ledna 2020. Kromě toho jsem bral i další zakázky, které ke mně postupně začaly přicházet ve větší a větší míře. Vrhl jsem se do párového focení, fotil jsem promo pro kapelu, svatby, dělal jsem fotky pro e-shop, zkrátka vše, co mě zajímalo a bavilo.

Fotím pro VousOil

Tento obrázek nemá žádný popisek
Vous Oil

Protože jsem při hledání té nejlepší péče o můj plnovous narazil na kosmetiku VousOil, ze které jsem byl nadšený, a protože jsem byl ještě k tomu vousáč a fotograf, říkal jsem si, proč nenafotit produktové fotky právě pro VousOil. Tak jsem se do toho pustil a výsledek dal na IG, kde si ho všiml tehdejší majitel značky Marek Souček. (Více o něm najdete ve VOUS STORY) A jak to tak v pohádkách bývá, nabídl mi spolupráci. Začal jsem pro něj fotit a on mé fotografie využíval pro marketingové účely. O tom, že jsem zároveň chrochtal blahem při používání tehdy ještě jeho kosmetiky, se nemusím snad ani zmiňovat. A o pár měsíců později mi Marek nabídl svoji značku k prodeji, protože nestíhal. Pro mě to byl absolutní splněný sen. Chvíli jsem ale přemýšlel, jestli tu zodpovědnost zvládnu. Ale když už jsem došel tak daleko, byla by škoda couvnout před cílem. A dnes si konečně fotím vlastní byznys.

Zpět do obchodu