Styling vousů pro hranatý obličej

Vousy již delší dobu, a zcela zaslouženě, opět symbolizují mužnost. Spolu s tímto trendem přichází i řada možností, jak stylizaci vousů pojmout a jakou kosmetiku využít. Na péči o vousy není nic změkčilého, ba naopak pouze zodpovědný přístup přináší kvalitní výsledky.

U hranatého obličeje pozor na kontury vousů

Vousy mají tu skvělou vlastnost, že dodávají mužskému obličeji kontury, díky kterým lze řešit i drobné nedostatky. Pokud vlastníte hranatý obličej, je dobré si dát pozor, aby vousy tuto vlastnost ještě neumocnily. Výrazné lícní kosti, hranatá linie čelisti, ostrá brada jsou atraktivní kombinací a hlavním úkolem zde při modelaci vousů zůstává proporce. K dosažení maximálního výsledku je vždy nejlepší experimentovat, vytrvale zkoušet a ladit.

Třídenní strniště je sexy

První varianta, která se nabízí, je strniště neboli Stubble. Mohlo by se zdát, že je to ledabylý styl a vlastně není potřeba žádná péče. Ale zdání klame. Vousy by, v každé své variantě z široké škály úprav, mely být správně ošetřené olejem a balzámem a jejich zastřižení musí být rovnoměrné. Rozhodně nezapomínejme ani na šampón na vousy. Jen zdravé a silné vousy dopřejí svému majiteli tvarovat, experimentovat a vytvářet nový look.

 

Máte spíše kulatý obličej? Pak vás bude jistě zajímat styling vousů pro kulatý obličej

 

I knír může být neodolatelný

To, co jiní musí suplovat objemem vousů, vám příroda nadělila. Nabízí se tedy knír. Ono se řekne knír, ale možností je celá řada. Knír byl za dob našich dědečků nedílnou součástí tváře každého muže. Knír byl jednak známkou dospělosti, ale mohl mít dokonce i charakter třídního zařazení. Pěstěný a bohatý knír s licousy jakými se pyšnil císař pán, výrazně kontrastoval s „kartáčkem“. Ten byl pevně spjatý s muži z dělnické třídy. Knír měla i většina vojáků v první světové válce. I v nepředstavitelně náročných podmínkách zákopové války hrdě dál nosili knír.

Jak na styling kníru?

Samozřejmě nesmíme opomenout fenomenálního detektiva Hercula Poirota, kterého Agatha Christie vykreslila jako ortodoxního příznivce knírů. Není nutné zacházet do krajností a vrhat se hned do extrémů. Několik málo pravidel však kníry mají. Vždy je hezky zvýrazní hladce oholená tvář. Pro knír bývá nejvhodnější délka 2 cm, pak se lépe knír lépe modeluje. Modelace je zásadní, a zároveň trochu ošemetný úkol. Vždy pracujte s hřebínkem a nezapomeňte vousům dopřát hydrataci, protože jsou pak lépe poddajné. Opět je zde zásadní tématem proporce. Je potřeba vzít v potaz tvar nosu, rtů a celkové vzezření, kterého chceme dosáhnout.

Chin Puff a Goatee se mohou efektně doplňovat

Pokud s vousy začínáte, je lepší experimentovat a ladit po drobných krůčcích, které vás přivedou k té ideální formě. Až třeba časem se dostat k Chin Puff, tedy tvarovaných knírů, které se rozvíjí do stran. Co je ale vždy na místě, je správná kosmetika. Ve Vous Oil dbáme na kvalitu a náš příběh je kompletně tuzemský. Nabízíme bylinné produkty ověřené opravdu náročnými majiteli vousů všeho druhu.

Další velmi dobrou variantou pro majitele hranatého obličeje je bezesporu bradka neboli Goatee. V některých kulturách světa naprosto neodmyslitelná součást tváře dospělého muže. V našich Evropských končinách je někdy neprávem opomíjena.  Přitom dokáže velmi hezky právě hranatý tvar doplnit a synchronizovat linie. Opět ji lze velmi jednoduše podtrhnout, tak že do hladka vyholíte tváře. Zároveň přechod od spodního rtu k bradě získá na zajímavém detailu.

Případně lze zvolil Petit Goatee, tedy elegantní úzkou variantu bradky a postupně přidávat. Pro doplnění hranatého obličeje opravdu není potřeba velkého objemu vousů, je zde tedy o to větší prostor pro jejich modelaci a zjemnění kontur.

Zamaskujte a zdůrazněte. Ale chytře

Třeba dáte na naše rady a vyzkoušíte některý z vousatých tipů. Je to jako se vším, když chcete kvalitu, musíte tomu dát péči. Vousy v jejich variantách dokáží dodat osobitost a styl. Dokáží maskovat, tvarovat, odvádět pozornost i doplňovat. To vše za předpokladu, že je o ně správně pečováno. V dnešní době plné stresu, chemického zatížení mnoha složek života a shonu je o to těžší dosáhnout zdraví a kvalitních výsledků. Cesta, kterou jsme zvolili my, je přírodní, tuzemská a je šlapána samotnými vousáči.

 

Zpět do obchodu