Jak na to, aby vousy nekousaly

Každý vousáč může potvrdit, že vousy koušou. Lépe řečeno svědí. A to někdy až nesnesitelně. Právě svědění pokožky pod vousy je nejčastějším důvodem k tomu, je oholit a na pěstování plnovousu zapomenout. A to je škoda, nemyslíte? Nesahejte hned po strojku na vousy a nevzdávejte své několikaměsíční snažení. Pojďte se svěděním pokožky pod vousy něco dělat. Není to neřešitelný problém.

Vodu, chce to vodu

A čím více vody, tím lépe. To ale neznamená, že čím častěji si vousy budete mýt, tím méně vás budou svědět. Voda znamená především hydrataci.  Zaměřit byste se tedy měli na přírodní kosmetiku pro muže s vousy, která bude mít hydratační účinky. A to pokud možno co nejvyšší. Hydratovat potřebují nejen vousy, ale především pokožka. Předejít peklu ve vousech můžete ve 3 jednoduchých krocích:

1.     Přestaňte vousy mýt šampónem na vlasy

Děláte to? A stydíte se? A co dalšího si myjete šampónem na vlasy? V tomto ohledu musíme politovat naše dědečky, kteří speciální přípravky na vousy neměli. A leckdy neměli ani ten šampón na vousy. Jejich chlouba musela být vykoupena nelidským utrpením, navíc každodenním. Z dnešního úhlu pohledu se jim nedá upřít právo žehrat na jejich potomky, že nic nevydrží a jsou bábovky. V porovnání s nimi, tedy rozhodně jsou. Dnešní vousáči si už ale na hrdiny hrát nemusí. Klidně si dopřejte péči a pořiďte si na vousy speciální přípravky, které je budou hýčkat a vás taky. Na vousy používejte…jasně, šampón na vousy. Nejlepší je ten od VousOil. Samozřejmě. Šampón z vousů odstraní nečistoty, a zároveň je dokonale hydratuje. Jak na to? Mytí provádějte hned dvakrát. První očistná procedura zbaví vousy nečistot a ta druhá vousy otevře a zajistí jejich výživu. A zdravé vousy, jsou vyživené vousy. Netřepí se, lesknou se a rádi se jich dotýkáte. Vousů. Pořád jsme u nich.

2.     Dejte jí, co chce

Ať vám dá konečně pokoj. Teď máme pro změnu na mysli pokožku pod vašimi vousy. Pokud pálí a vousy koušou, je to kvůli nedostatku hydratace. Vaším nejlepším přítelem v obraně proti suché pokožce by měl být olej na vousy. Ten má sice v názvu, že je na vousy, ale je spíš na pokožku pod vousy. Doplňuje funkci kožního mazu, který při růstu vousů pokožka pod nimi nestačí produkovat. Olej můžete samozřejmě vetřít i do vousů anebo se s ním můžete vetřít, kam budete potřebovat. Určitě vás nevyhodí, je totiž dokonalý a navíc parádně voní.

3.     Nakrmte je, ať mají dost

Posledním krokem ve výživě vašich vousů by mělo být jejich nakrmení. O to se postará balzám na vousy. Stačí ho do nich vetřít a vousy dostanou vše, co potřebují a nebudou ubírat živiny pokožce. Balzámem je můžete i parádně stylovat a kroutit do roztodivných tvarů. Vyblbnete se a navíc budete vypadat jako…vy s vybitou kreativitou.

Zpět do obchodu