Jak podpořit růst vousů?

To je otázka, která trápí nejednoho vousáče. Samozřejmě můžete využít bylinky na růst vousů anebo se dát na zaříkávání, ale tím nejefektivnějším způsobem, jak dát vašim vousům konečně chuť vyrůst, je pravidelné zastřihování.

Jak často stříhat vousy?

Mnoho vousatých mužů nepovažuje zastřihování vousů za důležité. To je ale škoda. Je totiž naprosto klíčové pro zdraví a prosperitu vašich vousů. Pravidelně zastřihávané vousy budou mnohem zdravější a také vypadají stylověji. Jak často vousy zastřihovat? To záleží na tom, co s nimi plánujete do budoucna. Pokud si necháváte narůst plnovous, měli byste se do jeho střihu a stylingu pustit alespoň jednou za 6 až 8 týdnů, aby vousy měly čas zvýšit svoji délku. Pokud jste již a délkou své okrasy spokojeni, zastřihujte v rámci údržby zhruba jednou za měsíc.

Jak zastřihovat vousy?

Při pravidelném stříhání vousů není nutné zkracovat výrazně jejich délku. Jde spíše o to, abyste sjednotili délku všech vousů a předešli roztřepení jejich konečků. Ano, i vousy trápí podobné potíže jako vlasy. V případě vousů se může klidně stát i to, že se vous začne díky roztřepenému konečku dělit na dvě části. Toto rozštěpení proniká po prameni až do úplného rozdělení vousu na dvě části a takový vous vypadne. Pokud roztřepený konec vousu odstřihnete dříve, než se dostane rozdělení až k jeho kořínku, zastavíte ho a vous tak zachráníte.

Proč zastřihovat vousy pravidelně?

Pokud zařadíte pravidelné zastřihávání do vaší rutiny péče o plnovous, docílíte zmenšení počtu roztřepených konečků a vaše vousy tak zůstanou déle zdravé. Pro udržení kondice vašeho plnovousu předcházejte jeho nadměrnému vysoušení. Jakmile začnou vousy růst, začíná pokožka pod nimi postupně vysychat. Tento proces blíže vysvětlujeme v článku Jak si nechat narůst plnovous, kde vám také dáváme mnoho praktických rad, jak se suchou pokožkou zatočit. Jedním z nejefektivnějších způsobů je její pravidelné ošetřování olejem na vousy, který ač to z jeho názvu nevypadá, je určen právě na pokožku pod plnovousem. Pravidelným ošetřováním pokožky i vousů olejem na vousy docílíte lepší kondice pokožky, ale i z ní vyrůstajících vousů.

Jak vytěžit ze zastřihování vousů maximum?

V rámci pravidelné péče o vousy zařaďte do svých plánů nejen zastřihování, ale také kompletní péči. Rozhodně byste měli vousy pravidelně kartáčovat a umývat šampónem určeným speciálně pro ošetření vousů. Pro dokonalý vzhled používejte balzám na vousy, pomocí kterého vzhled vašeho plnovousu snadno dotáhnete k dokonalosti.

Zpět do obchodu