Péče o vousy - Jak z vousů udělat přednost?

Aby vypadaly vaše vousy vskutku reprezentativně a tvořily nepřehlédnutelnou dominantu obličeje, tak je potřeba se o ně náležitě starat - nejenom je zastřihávat, ale zároveň je ošetřovat i k tomuto účelu určenou kosmetikou. Navíc důkladná péče o vousy napomáhá i jejich lepšímu růstu a celkové kondici. Otázkou však zůstává, jak na správnou péči o vousy? 

Nebojte se, nemusíte znát žádné “desatero správné péče o vousy”, bohatě vám bude stačit, když budete seznámeni s těmito 3 kroky, které vás vždy dovedou k cíli v podobě slušivých a udržovaných vousů:

 

1) Čistota vousů je základ

Pakliže jste si zvykli umývat vaše vousy obyčejným šamponem či mýdlem, tak pro vás nemáme dobrou zprávu - běžné šampony totiž vousům vůbec nesvědčí, neboť je vysoušejí a poškozují. Z toho tedy jasně vyplývá, že i na obyčejné mytí vousů je daleko vhodnější používat specializovanou přírodní kosmetiku, jež je k nim o poznání šetrnější

Jako zářný příklad může posloužit náš český VOUS WASH - šampon na vousy, který obsahuje přírodní látky, jež jsou k vousům ohleduplné a zároveň je dokáží hravě zbavit nečistot.  

 Samotné mytí vousů se pak v ničem příliš neliší třeba od mytí vlasů - stačí do dlaně a následně na vousy nanést tento šampón, jenž mimochodem krásně voní po santalovém dřevu, mátě a hřebíčku, a vousy šetrně promnout. Poté následuje opláchnutí, přičemž tento celý proces je potřeba zopakovat dvakrát - napoprvé zbavíte vousy a pokožku nečistot, podruhé pak dojde k efektivnějšímu vstřebávání vousům potřebných látek. Na závěr je důležité vousy vysušit hebkým ručníkem a to tak, aby se z nich odstranilo cca 90 % vody.

 

VOUS WASH

 

2) Chraňte pokožku pod vousy

Růst vousů způsobuje, že pokožka pod nimi začíná trpět. Konkrétně s přibývajícími vousy není tělo schopno vytvářet dostatečné množství kožního mazu, jenž slouží jakožto ochránce pokožky před okolními nepříznivými vlivy a zároveň se stará o její hydrataci. Podrážděná a suchá pokožka je tedy u vousáčů bohužel zcela běžným jevem

Avšak jenom do okamžiku, kdy se na ní rozhodnete použít přírodní VOUS OIL - olej na vousy, jenž vás popsaného problému rychle a efektivně zbaví. Co vše vám může v péči o vousy VOUS OIL nabídnout?  Krom hydratace a výživy pokožky ji též dokáže zbavit podráždění a nepříjemného svědění, v neposlední řadě se postará i o podporu rychlejšího a kvalitnějšího růstu vousů. Vůbec nejvíce ale potěší rychlost, s jakou se dokáže vstřebat do pokožky. 

Jak vlastně na jeho aplikaci? Jak už je vám asi jasné, tak olej na vousy není přímo na vousy, ale spíše na pokožku pod nimi, proto si několik kapek oleje naneste do svých dlaní, kde je rozetřete a následně vmasírujte právě do pokožky.

Kdy je nejlepší provádět péči o vousy pomocí přírodního oleje? Ideálně po koupeli, neboť tehdy jsou póry vaší pokožky otevřeny a připraveny získat potřebné živiny.

 

 VOUS OIL

 

3) Balzám pro chráněné, hezky vytvarované a vyživené vousy

Zlatým hřebem péče o vousy je bezpochyby balzám na vousy, neboť ten se dokáže zapříčinit o to, že budou vyživované a chráněné po celý den. Zkrátka jde o nezbytnost pro každého vousáče. Krom ochrany vousů a jejich výživu je tu i od toho, aby vousům dal vysněný tvar. 

Řeč přitom není o ledajakém balzámu, nýbrž o balzámu na vousy VOUS BALM, který do posledního puntíku dokáže naplnit všechny tyto představy o ideálním přípravku na vousy na každodenní používání. I v tomto případě se pochopitelně jedná o přírodní produkt, který obsahuje kupříkladu bambucké máslo, jež má zvláčňující a hydratační účinky a ochraňuje před UV zářením,  či jojobový a konopný olej, který se zas stará o výživu vousů.

Aplikace balzámu je přitom jednoduchá - stačí ho rozetřít v dlaních a vmasírovat do vousů. Při vmasírovávání je pak možno díky vysokému obsahu včelího vosku měnit tvar vousů dle libosti.

 

VOUS BLAM

POJĎTE VOUSŮM NAPROTI

 

 

 

 

Zpět do obchodu