Jak na styling mužských vousů? Řiďte se tvarem vašeho obličeje

Pěstěný vous je vizitkou každého muže. Existuje opravdu široké spektrum možností, jak tvarovat mužské vousy. Jak ale vybrat ten nejvhodnější styl právě pro vaši tvář? Čím začít, a kde skončit? Tím nejdůležitějším, čím se při výběru vhodného stylingu vousů řídit, je tvar vašeho obličeje.

Vousy podle tvaru obličeje

Když se bude tvar vašeho obličeje shodovat s konturou vašich vousů, vyniknou jeho přirozené rysy. Některé partie je možné správnou volbou střihu vousů zdůraznit, od jiných odvést pozornost. Jaké 4 základní tvary obličeje existují a jaký typ vousů je pro ně vhodný? Najděte si svůj způsob úpravy vousů, který vám sedne, a začněte o svoje vousy pečovat.

 

1. Úprava vousů na hranatém obličeji

Jestliže jste šťastnými majiteli hranatého obličeje, máte vyhráno. Nejedna žena se za vámi ráda ohlédne, protože takto střižené mužské rysy působí atraktivně. Hranatý obličej se vyznačuje širokými lícními kostmi, ostrou bradou a hranatou linií čelisti. Při volbě vhodné kontury vousů se nebojte použít v oblasti lícních kostí přesné linie. Vousy naopak nechte plné na tvářích a po stranách je zkraťte. Díky tomu vyrovnáte hranaté obrysy čelisti. Vhodné střihy vousů pro hranatý obličej jsou například kotlety, bradka nebo knír. Využít můžete ale i kombinace těchto střihů, například bradky a kníru. Pro majitele hranatého obličeje se nejvíce hodí tzv. mušketýrská bradka kombinovaná s vousy na lícních kostech.

 

Náš tip: Pokud se vydáte k barberovi, pravděpodobně vám doporučí sestřih vousů typu Petit Goatee, Anchor nebo Hollywoodian.

 

Obličej do špičky

Je váš obličej hranatý a jeho kontury jsou až extrémně špičaté? Pro trojúhelníkový obličej doporučujeme nechat si narůst kratší plnovous, který ho opticky srovná a zdůrazní jeho přednosti. Svědčit vám budou také kotlety nebo knír. V barber shopu požádejte o sestřih Short boxer.

 

2. Styling mužských vousů vhodný pro kulatý obličej

Kulatému obličeji bude slušet zarostlá brada, ale perfektně oholené lícní kosti. Pokud je váš obličej kulatý, zapomeňte na hladké oholení, které by jeho kulatost ještě zdůraznilo a přidalo by vám zbytečně kila navíc. Naopak třídenní strniště je pro kulatý obličej jednoduchým a dokonalým řešením. Pokud chcete na svém vzhledu více zapracovat, hledejte střih vousů, který kulatý obličej spíše prodlouží. Vhodná je bradka, počítá se samozřejmě i pěstěný plnovous, ale na ten si budete muset trochu počkat. Vsadit můžete také na proužek vousů na bradě, který patří sice ke klasice, ale hodí se i k modernímu stylu.

 

Tip VousOil: V pánském holičství si vyžádejte střih Van Dyke, Goatee, Soul Patch či Balbao. Vhodné jsou také kontury vousů ve stylu The Zappa anebo Chin Puff.

 

3. Jaké vousy pro oválný obličej?

Tento typ obličeje je velkou výhrou. Je obvykle poměrně symetrický, proto na něm můžete vyzkoušet snad všechny typy sestřihů. Bradka, knír či plnovous v extravagantním nebo klasickém provedení jsou jasnou volbou.

 

4. Střih vousů pro obdélníkový obličej

Obličej ve tvaru obdélníku potřebuje vykompenzovat nedostatky ponecháním delších vousů po stranách a kratších na bradě. Ideální jsou pro něj licousy, tedy delší kotlety propojené s knírkem jakéhokoliv typu. Neotřele budete vypadat také s pistolnickými vousy, tedy rozšiřujícími se kotletami spojenými s knírem do tvaru podkovy. Pro obdélníkový tvar obličeje se hodí také tenký proužek vousů na celém spodku obličeje. Majitelům výrazného obdélníkového obličeje bude slušet i krátce střižený plnovous na spodní části zarovnaný. Ten opticky rozbije podlouhlé kontury vašeho obličeje. Víte, kdy je ten správný čas začít používat při péči o vousy speciální prostředky? Řiďte se stejným pravidlem jako v případě vlasů. Krátké vousy pohodlně umyjete mýdlem na obličej. Delší už budou vyžadovat speciální šampón na vousy.

 

Tip od VousOil pro obdélníkový obličej: V holičství se ptejte po stylingu mužských vousů ve stylu Ducktail, Chin Curtain anebo Short Boxed bread.

 

Zpět do obchodu