Jak pečovat o vousy v zimě?

Asi úplně stejně jako v létě, ne? Každej den umyju sprcháčem 3v1 pěkně všechno najednou a je to. Namydlim se od hlavy až k patě, opláchnu, utřu a jdu. Na žádný specialitky nemám čas. Jakýpak copak...

 

No jo, jenže takhle to pak nefunguje úplně dobře. Svědí to jako čert, loupe se kůže a je to ještě větší hrůza než v létě. Že to je normální? NE NENÍ. A navíc, vy jste hoden mnohem lepší péče, než nějaké průměrné, nebo nedejbože žádné. Vy i Váš chlapák si zasloužíte to nejlepší. A co že to v zimě je? Je to prosté a nezabere to o moc víc času, než namydlit celou tu božskou bytost, která se každý den vyskytuje ve vašem sprcháči. O vaší partnerce teď není řeč...

 

No takže ego bychom už namydlené měli, tak jdeme na ten vous. Chce to dodržovat pár zásad a vaše chlouba bude parádní i v tom největším mrazu. Což je věc, na kterou fakt nejsme zvyklí, což?

 

  1. Namydlete to, ale ne zase tak moc. Někdy méně je více a v tomhle případě to platí taky. Není potřeba to honit ve sprše každej den. Každodenní používání šamponu vaše vousy vysušuje a zbavuje přirozeného mazu. Stejně jako tak není doporučováno každodenní mytí vlasů, tak každodenní šamponování vousů také ne. I když chápeme, že někdy není zbytí, když nechcete, aby všichnni poznali, co jste ten den dělal a jedl. Nicméně přes zimu si dejte klidně voraz. Bohatě mu bude stačit, když ho namydlinkujete ob den. Takže pondělí, středa, pátek a neděle šampon, úterý, čtvrtek a sobota jenom voda...

 

  1. To slovo vám může připadat jako jednoznačně dámská záležitost, ale v zimě se to bude týkat i vás. Ať chcete, nebo ne. Takže bude dobrý, když už ho máte krásně vymydlenýho, ošetřit ho nějakým blahodárným olejem a dodat mu potřebné živiny. (O jednom skvělým bychom věděli. Mrkněte tady) Uvidíte, jak bude zářit spokojeností.

 

  1. Kartáčování. To potřebuje každej správnej hřebec. Vás nevyjímaje. Takže pořiďte nějaký parádní hřeben, ideálně dřevěný a dejte se do toho. Nejen, že plnovousu dodáte patřičnou fazónu, ale zároveň ho přirozeně promastíte, namasírujete pokožku a váš bírd Vám bude děkovat a dmout se pýchou.

 

  1. Horká sprcha. Potřebujete se zahřát po příchodu domů? Radši vyberte grog, nebo svařák, protože horká sprcha vašemu frajerovi vůbec neprospívá. Proč? Protože vousy vysušuje. To nechcete. A když už by přece jen byl svařák málo a vaše tělo volalo po horký lázni, tak potom alespoň vousům dopřejte studenou sprchu. Prý jim to prospívá.

 

  1. Zkraťe to. Pravidelné zastřihování od profíka taky není od věci. Odpočinete si, pokecáte s chlapama a někdy, když vyberete správný podnik, dostanete dokonce drink. Takže hurá do toho. No a pokud se Vám nechce každý měsíc utrácet za lazebníka a vychutnat si dobrýho vizoura, tak mrkněte do sekce zastřihovačů a vyberte nějaký náš. Jsme si jistí, že to časem zvládnete stejně skvěle, jako profíci.

 

Teď už víte jak na to. Naprostá brnkačka. Tak si dopřejte to nejlepší i v zimě, udělejte si na sebe čas a radujte se z parádního plnovousu. A tu skleničku si k tomu můžete dát klidně i doma.

 

Zpět do obchodu