Jak získat ženu svých snů? Zkuste to přes vousy!

Vaše vousy prozradí to, kým jste, aniž byste vydali jedinou hlásku.

 

Jste perfekcionista nebo rozevlátej pankáč? Nemusíte odpovídat, vaše vousy to už dávno řekly za vás. Díky tomu si k sobě přitáhnete ženu, kterou opravdu chcete. A takovou, která se k vám bude hodit. Ať už jste pankáč, nebo perfekcionista. Chce si to vousy udržovat. Můžete je buď zastřihovat, hydratovat, ale hlavně umývat. Najdou se i tací, kteří si svoje vousy žehlí. Některým ženám se to prý líbí.

 

Jaké vousy se tedy ženám líbí? Jednoduše…ty udržované.

 

Detailní návod, jak si udržovat vousy

 

1.    Umývání vousů

Úplný základ je umytí. Nezáleží, jestli jste uhlazenej nebo rozevlátej. Vousy si umyjte. A jak správně na to, aby byly vousy vyživený? A spíš se mytím neničily…

 

  1. Vousy zvlhčete vlažnou vodou, nikdy ne horkou. Mohli byste sis vysušit nejen vousy, ale i kůži. A lupy ve vousech nechce nikdo.
  2. Použijte šampon. Speciální šampon na vousy. Nikdy nepoužívejte ten na vlasy. Dobře ho do vousů vmasírujte.
  3. Po umytí vousy dobře spláchněte, tak, aby na nich nezůstal žádný šampón.
  4. Dalším bodem je správné vysušení. Je potřeba vousy moc nedřít, aby se nepoškodily.

 

Pokud jste rozevlátý pankáči, tady byste asi skončili. My si ale ukážeme, co je dobré ještě udělat, aby vousy vypadaly dobře.

 

      e. Použijte kondicionér. Ten vousům dodá potřebnou výživu a zacelí jejich strukturu po umytí. Kondicionér opět dobře   opláchněte.

 

     f. Posledním bodem je učesání. Vousy tak získají aspoň trochu tvar a nebudou zacuchané.

 

2.    Střih vousů

Stříháním vousům dostanete potřebný tvar, který se vámlíbí. Je to proces, na který se musíte připravit. Není to o tom vzít si nůžky do ruky a prostě stříhat. Nejdřív si připravte správné náčiní, které využijete. Buď holicí strojek, nebo nůžky. Taky budete potřebovat hřeben, zrcadlo a dobré světlo. Vousy si nejdřív dobře rozčešte, tak, abyste je neměli zamotané a zastřihování šlo dobře. Eliminujete tak zuby na výsledném sestřihu. Rozmyslete se, jak krátký vousy chcete a potom je zastřihněte přesně podle představy. Teď přijde na řadu zrcadlo. Pořádně si zkontrolujte, jestli nemáte někde dlouhý vous. Anebo jestli nemáte někde zuby. Podle toho potom střih dolaď.

 

3.    Hydratace

Díky hydrataci předejdete lámání, třepení a suchosti vousů, které vaši vysněnou ženu opravdu nepřitáhnou. Vyberte si opět speciální kondicionér na vousy. Rozhodně nepoužívejte ten na vlasy. To by bylo barbarství asi tak jako jíst burger příborem. Při nanášení kondicionéru se opět vyhněte teplé vodě. Na navlhčené vousy naneste kondicionér nebo balzám a nechte působit. U kondicionéru platí, že míň je víc. Kdybyste plácali několik druhů kondicionérů přes sebe, můžete vousy zatížit a tím je i zbytečně vysušit. Po nanesení kondicionéru použijte olejíček, nejlepší jsou přírodní oleje. Těmi můžou být například: kokosový olej, arganový olej, či jojobový olej. Naneste jej hlavně na konečky vousů. A taky na vousy, kde cítíte, že jsou suchá místa. Pokud chceš zdravý a pevný vousy, měli byste pravidelně zastřihovat konečky, aby se netřepily. A výživa šla primárně do celých vousů, přesně tam, kde to je potřeba. K hydrataci vousů patří neodmyslitelně i hydratovaný člověk, takže pijte dostatek tekutin. A tím teď nemyslíme alkohol.

 

4.    Žehlení

Pokud jste typ chlapa, který si žehlí vousy, měli byste znát zásady žehlení vousů tak, abyste si je nezničili. Použijte tepelnou ochranu. V dnešní době je na výběr spousta sprejů či sér. Nastavte si na žehličce nižší teplotu. Snažte se držet pod 180 °C. Žehlete si vousy po malých částech, abyste je vyžehlili rovnoměrně, a nikde jste nevynechali kus, který nebude vyžehlený. Po vyžehlení použijte olej nebo balzám, který je bezoplachový. Tím vousům dodáte lesk a potřebnou hydrataci po tepelné zátěži. Časté používání žehliček, fénů, nebo kulmy může poškodit strukturu vousů a způsobit jejich dehydrataci, právě díky vysokým teplotám.

 

Tipy na moderní střihy vousů, které se ženám líbí

 

Krátké a udržované vousy

Tento styl zahrnuje krátké vousy, které jsou pečlivě upravené, takže vypadají velice opečovávaně. Ocení především muži, kteří si potrpí na svůj vzhled.

 

Plnovousy

Plnovousy se staly velmi populárními a mnoho mužů se rozhodlo nechat si narůst dlouhé vousy. Může jít o husté nebo delší, volnější styl, který působí přirozeně. Tenhle styl pro změnu ocení pankáči. Nebo chlapi, kteří nehodlají ztrácet svůj čas v koupelně.

 

Tvarované vousy

Někteří muži upřednostňují vousy, které mají konkrétní tvar. Například "kotevní" vousy, "brýle" kolem rtů nebo jiné tvary, které vytvářejí unikátní vzhled. Tenhle vzhled je pro fajnšmekry, kteří mají bujnou fantazii a nebojí se experimentů.

 

Oholené vousy s plnovousy

Tento styl kombinuje dobře upravené vousy s oholeným obličejem. Obvykle se zde zanechává plnovous na bradě a tvářích, zatímco krk a líce jsou oholené.

 

Přečtěte si také:

Jak na styling mužských vousů? Řiďte se tvarem vašeho obličeje

 

Zpět do obchodu