Jaké střihy vousů zrovna letí? Zjistěte, co se skrývá za jejich názvy

Vzhled svých vousů můžete mít pod kontrolou. Je jedno, zda se budete při úpravě vousů spoléhat na vlastní schopnosti anebo se svěříte do rukou barbera. Důležité je vědět, co chcete a orientovat se ve způsobech tvarování kontur vousů. Možná narazíte na styling vousů, který jste ještě nevyzkoušeli a který vám bude slušet více než ty staré osvědčené.

Van Dyke

Vousy typu Van Dyke patří mezi efektivní styling pro kulatý obličej. Jejich součástí je tvarovaná bradka zakrývající celou bradu se samostatným knírkem.

Goatee

goatee2

Kdo by neznal kozí bradku. I když možná zní toto označení na první poslech poněkud hanlivě, opak je pravdou. Kozí bradka je elegantní a mladistvá a dokáže dodat mužskému obličeji šmrnc. Volit můžete variantu, se širokými vousy na bradě anebo jejich konce trochu zastřihnout a získat elegantní úzkou bradku (Petit Goatee), která bude prodlužovat obličej. To rozhodně ocení majitelé kulatého obličeje.

Soul Patch

Malý kousek vousů natěsnaný pod spodní ret. Žádný knír. Žádné kotlety. Na ženy prý působí afrodiziakálně. Zkusíte ho, pánové?

Balbao

balbao2

I tento střih vousů potlačí nevhodné kontury kulatého obličeje a vyzdvihne jeho přednosti. Jde o vousy bez kotlet pokrývající celou spodní část obličeje včetně brady. Doplněné jsou o samostatný knír, který může být tvarován dle vaší libosti.

The Zappa

the zappa2

Vousy ve stylu amerického hudebníka Franka Zappy. Mohutný knír s konci směřujícími dolů doplněný o úzký proužek vousů pod ústy. Brada je i v tomto případě holá. Jdete do toho?

Chin Puff

Efektně tvarovaný knír, který se rozvíjí do stran. Může být i mírně zatočený nahoru. Doplněný o bradku délkou zasahující až na kontury krku. Vhodný pro starší seriózní pány anebo ty, které si na serióznost chtějí hrát.

Full Beard

Kdo očekává plnovous, má správný odhad. Sestřih Full beard zahrnuje vousy pokrývající celou spodní čelist od brady až k čelisti. Propojené jsou jak s postranními kotletami, tak s knírkem nad ústy. Prostě kompletka se vším všudy.

Circle Beard

van dyke2

Kruhové vousy propojující pokryv brady s knírkem, které dohromady tvoří úhledné kolečko okolo úst. Sportovní, šik a praktické zároveň.

Mutton Chops

mutton chops2

Pistolnické vousy s knírem ve tvaru podkovy. V případě tohoto sestřihu je brada holá. Nezvyk, že pánové? Ale originální vzhled. A to se počítá. Ideální styling pro obdélníkový obličej.

Stubble

Třídenní strniště je sexy. To je bez debat. Nakrátko zastřižené vousy pokrývající stejné části obličeje jako v případě střihu Full beard

Anchor

anchor3

Vousy ve stylu kotvy sledují svým tvarem spodní čelist. Prakticky jde o šikovně vytvarovanou malou kozí bradku, která prodlužuje obličej, doplněnou o knírek, jehož konce směřují dolu. Střih Anchor se hodí pro hranatý obličej. Ocení ho ale i majitelé kulaťoučkých tváří.

Hollywoodian

Chcete vypadat jako Bred Pitt nebo hvězdný Leo? Pak si oholte horní tváře. Na spodní tváři a v oblasti kotlet ponechte krátké vousy a na bradě a pod nosem nechte vousy delší. Knírek můžete s bradkou klidně i propojit úzkým proužkem.

Ducktail

Výrazné kotlety doplněné o plnovous sestřižený do špičky. Nad ústy lehké chmýří nebo výraznější hezky tvarovaný knírek spojující se s vousy na bradě. Oblast mezi ušima a kotletami čistě oholte a nezapomeňte také dobře tvarovat vousy nad ohryzkem, jak je detailně popsáno v článku Jak si nechat narůst plnovous.

Chin Curtain

Tento styl vousů je skvělý pro majitele obdélníkového obličeje. Spočívá v propojení kotlet s vousy pod bradou a na bradě do jediného celku. Prostor pod nosem je hladce oholen. Na knírek zapomeňte. Aspoň vás nebude šimrat pod nosem při každém pohybu a nebudete tak často kýchat.

Zpět do obchodu