Korálky do vousů. Zženštilost, nebo symbol chlapáctví ?

Je jasné, že vousy samy o sobě působí chlapsky. Ale co korálky do vousů? Představili jste si někdy, že máte ve svém tolik opečovávaném plnovousu korálky? Že ne? Přijde Vám to MOC? Moc jiný? Moc ujetý? Moc extravagantní?

 

My Vám ukážeme, že korálky ve vousech jsou vlastně DOST! Dost super! Dost chlapský! Dost jedinečný!

 

Kdo vymyslel korálky do vousů?

Na svůj plnovous si poprvé nasadili korálky Keltové. Zanedlouho po nich staří Egypťané. Každý korálek měl svou symboliku a tak jej nosili jako amulet, či talisman. První korálky byly vyrobeny ze zubů a kostí zvířat. Každý korálek měl svůj význam, díky tomu určoval osobnost a jedinečnost nositele. Ten, kdo jej nosil, se zkrátka odlišoval od ostatních.

 

V jiných kulturách pak byly korálky symbol bohatství, v jiné zase nesly symbol duchovní a ochranitelský. Chránily před špatnými energiemi, či duchy. O slávu korálků se zasloužili Vikingové. Ti nosili korálky nejen kvůli tomu, aby jim nepřekážely vousy při boji, ale také třeba při stavbě masivních lodí, které potřebovali k bitvám.

 

Vikingové velice dbali na to, jak jejich plnovous vypadá, a tak jej pořádně opečovávali.  Z každého Vikinga dělaly vousy to, kým dotyčný byl. A co teprve, když si do svých vousů zapletli vikingské korálky! Který chlap s plnovousem by se nechtěl cítit jako Viking?

S jakými druhy korálků do vousů se můžete setkat?

Podle typu nasazení existují korálky:

 • Navlékací
 • Zapínací

 

Podle materiálu pak:

 • Kovové
 • Dřevěné
 • Kamenné
 • Korálky s polodrahokamy
 • Skleněné
 • Perlové

 

V dnešní době máte na výběr obrovské množství korálků. Chcete je mít s různými ornamenty a symboly? Chcete, aby vaše korálky vypadaly jako runy, nekonečný uzel, nebo znamení? Není problém! Vybrat si můžete přesně podle toho, co chcete. Díky tomu může každý muž ukázat svou jedinečnost.

 

Dejte si pozor!

 

Korálky mají různé průměry a různou váhu. Je proto potřeba, abyste si vybrali správně. Hrozí, že průměr bude moc velký a korálky vám budou z vousů padat, nebo je naopak nenavléknete.

Jak správně zapletete korálky do vousů?

 1. Umyté a suché vousy si pořádně rozčesejte hřebínkem VOUS COMB,
 2. malou gumičkou je svažte na požadovaném místě do “culíku”,
 3. přepulte nitku napůl a provlečte korálkem tak, aby z korálku koukalo očko,
 4. vzniklé očko navlečte na vousy, konkrétně na vzniklý “culík”,
 5. nitku z korálku vytáhněte,
 6. korálek posuňte na místo, kde je gumička.

 

příprava vousů na korálek    navlékání korálku na nit

 Krok 1: Příprava vousů na korálek                        Krok 2: Navlékání korálku na nit

 

navlékání korálku na vous    finální úprava korálku

Krok 3: Navlékání korálku na vous                        Krok 4: Vytažení vousu z korálku

 

korálek na vousech

Krok 5: A je to. Korálek ve vousech. Jak se vám líbí?

 

Nezamlouvají se vám korálky?

Nezamlouvá se vám vypadat jako Viking, ale přeci jen byste chtěli nějak zpestřit svůj vzhled? Máme pro vás hned 3 tipy na to, jak si vousy „vystajlovat“ ještě trochu jinak, ale přesto nepřehlédnutelně. Kromě vyladění tvaru plnovousu pomocí sady VOUS STYLE, si můžete pomoci ještě takto:

Tip č. 1 - gumičky

Dobře, tato představa nezní zrovna moc chlapsky. Tedy jen představa. Ve skutečnosti i gumičky ve vousech vypadají cool! Plnovous díky nim budete mít zkrocený! Nebude překážet! Můžete si díky nim udělat copánek.

Tip č. 2 - barvení vousů

Barvení vousů se vám nemusí úplně zamlouvat. ALE! Někdo si rád přidá pár šedivých vousů. Prý na to ženy letí. Nebo naopak, někdo rád svoje šedivé vousy skrývá. Fantazii se meze nekladou.

Tip č. 3 - šperky

Ženy se mohou zkrášlit šperky. Jsou lehce dostupné a jejich množství je nepřeberné. Ale co muži? I pro nás už byly vymyšleny šperky. Ano, do vousů! Jsou to malé drahokamy na spirálce. Přidělávají se tak, že se spirálka “zašroubuje” do vousů. Jsou speciálně navrženy tak, aby držely ve všech vousech. Minimální délka vousů jsou alespoň 3 cm.

 

Přečtěte si také: Styling vousů pro kulatý obličej

 

Když styl, tak jen se zdravými, pevnými vousy

Základem je správná hygiena. Zapomeňte na šampon na vlasy. Pokud chcete mít dobře vyživené vousy, které nepostrádají lesk a jsou fakt pevné, je potřeba používat kosmetiku přímo k tomu určenou. Nejlépe z přírodních surovin. Díky našemu přírodnímu šamponu VOUS WASH budete mít dobrý pocit nejen z dobře vypadajícího plnovousu, ale také z toho, že nezatěžujete naši planetu.

 

Jak na mytí vousů s korálky?

Pokud nosíte ve vousech korálky, je potřeba si je nejen pravidelně mýt. Klíčové je také čistit korálky, které na vousech již jsou. Zamezí se šíření bakterií a poničení vousů. Další možností je, si korálky na každé mytí sundat. Umýt vousy a korálky zvlášť a poté korálky zase nandat.

 

Zpět do obchodu