Styling vousů pro kulatý obličej

Vousy se považují za symbol mužnosti a v dnešní době je dobře upravený vous vizitkou každého šarmantního muže. Pokud máte kulatý obličej, je vaše startovací pozice, co se týká vyrýsovaného mužného vzhledu, možná o něco horší. Ale nezoufejte, i s tímto malým nedostatkem se dá něco, dělat. Pokud tedy víte, jak na to. Nebojte se experimentovat a hrát si se střihy vousů tak dlouho, dokud nenajdete takový, který podtrhne vaši osobnost a u kterého zůstanete. My vám s jeho nalezením pomůžeme.  

close-up-man-with-beard-glasses

Styl Van Dyke s pěstěným knírem

 

Jak potlačit nedostatky a vyzdvihnout přednosti?

Kulatý obličej se vyznačuje plnými tvářemi, zaoblenou čelistí a širokým čelem. Tak praví definice. Vy sami ale jistě víte, jaké partie vám na kráse nepřidávají a jaké naopak i na kulatém obličeji vypadají dobře. Každý z nás je originál a potřebuje také individuální péči přímo na míru. O tu se postará naše přírodní kosmetika pro muže VousOil. Jen kosmetika ale nestačí. Musíte také vědět, jak na to a mít v malíku triky, kterými si snadno pomůžete, a během chvilky se proměníte ve lva salonů. A věřte nebo ne. Tím můžete být i s kulatým obličejem.  

 

Triky pro zatraktivnění kulatého obličeje pomocí vousů

Pokud máte kulatý obličej, měli byste zvolit takový styling vousů, který vám pomůže ho prodloužit a odvést pozornost od jeho kulatého tvaru. Klíčem je opticky protáhnout obličej. A zaměřit se na vytvoření délky a hloubky vousů spíš než na jejich šířku. Vzpomeňte si, jestli jste někdy v minulosti už vousy zkoušeli, jak jste se v nich cítili a jestli vám nový vzhled někdo pochválil. Vybavujete si ty situace? Tak přesně ta vizáž, kterou vám ostatní chválili je pro vás ta pravá. Dejte si pozor, aby vám vousy po stranách neodstávaly a netrčely z nich jednotlivé prameny. Tím byste svoji snahu definitivně zazdili. Zaměřte se na délku plnovousu a jeho střídmost. Dlouhé strohé střihy. To je to pravé pro vás.

 

Výběr správného stylingu vousů pro kulaté tváře

Ať už jste ostřílený vousatý veterán nebo mladík, který se chce pochlubit svými prvními odrostlými vousy, přinášíme vám rady a tipy, na co se zaměřit a jak přistupovat k úpravě vousů, abyste dosáhl dokonale mužného vousatého vzhledu, i pokud jste majitelem kulatého obličeje. Jaký střih vousů se hodí pro kulatý obličej? Zásadním pravidlem je vytvořit výraznou linii čelisti, která pomůže vyvážit kulatost obličeje. Nezapomeňte také pravidelně udržovat úhledné a upravené kontury vousů, aby vousy příliš nezvětšovaly objem obličeje.

 

Styling vousů pro kulatý obličej

Kompletní přehled o moderním stylingu vousů jsme pro vás sumarizovali již v článku Jaké střihy vousů zrovna letí? Proto se zde zaměříme jen na ty sestřihy, které jsou speciálně určené pro kulatý obličej. 

Tím nejjednodušším střihem vousů, který vám navíc nezabere ani moc času a navíc je proklatě sexy, je třídenní strniště odborně zvané Stubble. Nakrátko zastřižené vousy pokrývají kompletně celou tvář a je hotovo. 

pexels-andrea-piacquadio-874158

Když nevíte co by, vsaďte na třídenní strniště - nezklame

 

Slyšeli jste už o kozí bradce? Nemyslíme u koz? I když právě od jejich dlouhých chlupů na bradě je odvozeno označení tohoto sestřihu. Jde o styl úpravy vousů, který pomůže opticky protáhnout váš obličej. Jedná se o proužek vousů na bradě, který je jasně ohraničený. Odborně se označuje jako Goatee (to, kdyby jste šli k barberovi, ať víte, co chtít). Zejména elegantní úzká bradka (Petit Goatee) opticky zužuje kontury, a hodí se tak pro majitele kulatějšího obličeje. 

 

pexels-sarmad-mughal-966067

Styl Goatee

 

Pokud ke kozí bradce přidáte knír, získáte úplně nový styl, který se označuje jako Van Dyke. Lícní kosti musí být perfektně oholené. Tento styl se hodí pro muže s kulatým obličejem, protože vytváří výraznou linii čelisti a pomáhá prodloužit obličej.

bearded-man-looking-through-blue-paper-view-male-face-through-paper-smiling-bearded-man-making

Styl Van Dyke

 

Krátký plnovous s pečlivě zastřiženými stranami se označuje jako Short boxed beard a podmínkou i v tomto případě je, aby lícní kosti zůstaly dokonale hladké.

Vousy ve tvaru kotvy sledující svým tvarem spodní čelis, to je Anchor. V podstatě jde o šikovně vytvarovanou malou kozí bradku (Petit Goatee), která prodlužuje obličej, doplněnou o knírek, jehož konce směřují dolů.

Vousy bez kotlet pokrývají celou spodní část obličeje včetně brady. K tomuto stylingu patří i knír, který můžete tvarovat podle přání. A styl Balbao je na světě.

Je úzký proužek vousů na bradě kopírující linii čelisti a vytvářející tak jasně definovaný a hranatý vzhled. Tento střih pomáhá mužům s kulatým obličejem prodloužit obličej a vytvořit výraznější linii čelisti. Vyzkoušejte Chin Puff. Třeba sedne i vám.

A pokud nemáte na nic čas, ale přesto chcete svůj kulatý obličej trochu zrovnoměrnit, máme pro vás styl Soul Patch. Za tímto poměrně dlouhým označením se skrývá malý proužek vousů těsně pod spodním rtem. Tento styl se dobře hodí pro muže s kulatým obličejem, protože pomáhá vytvořit výraznější konturu brady. 

 

Buďte svůj i s kulatým obličejem

Možná dáte na naše rady a rozhodnete se pro změnu. Rozhodně ale vyzkoušejte novou vousatou image, která vám pomůže působit mužněji a atraktivněji. I když se za vámi budou ženy otáčet, nezapomínejte však, že přirozený šarm a charisma jsou často mnohem přitažlivější než vousy na bradě. Pokud jste majitel osobitého šarmu a umíte být pozorným společníkem, nemusíte se spoléhat pouze na experimenty s vousy. Stejně jako vždy hladce oholený herec Oldřich Nový, jehož přirozené kvality, elegance, smysl pro humor a charisma působily na ženy i muže napříč všemi věkovými kategoriemi bez ohledu na aktuální trendy.

Zpět do obchodu