Jak si upravit vousy sami doma?

Pokud nezvládáte či nechcete pravidelně navštěvovat  barbershop, musíte si se svými vousy poradit sami. Na následujících řádcích najdete vše potřebné, jak a čím si je upravit doma.  

Věnujte pozornost konturám vousů 

Precizně vyholené kontury vypadají perfektně. Na druhou stranu nemusí být úplně snadné dosáhnout toho, aby byly vždy přesné, ostré a symetrické. Pořídit si na to můžete speciální tvarovátka nebo šablony na vousy, jež snadno přiložíte na tvář či krk a pak podle nich vousy oholíte. K tomu je pochopitelně vhodné mít po ruce také strojek na úpravu vousů, které si lze díky slevám na Philips.cz, případně od dalších obchodů, pořídit výhodněji.

Zaměřte se na tvar

Pokud chcete, aby byl váš vous skutečně jako ze škatulky, měli byste věnovat pravidelnou pozornost jeho dokonalému tvaru. Perfektní symetrie dosáhnete například tak, že nenecháte trčet ani jeden chlup. K tomu vám ostatně postačí prachobyčejné nůžky. Pořídit si můžete  obyčejné nůžky, ale i nůžky pro úpravu vousů, které lze použít i na knír. Ostatně této části přirozené pokrývky obličeje byste měli také věnovat náležitou pozornost. Mnozí pánové ji však často opomíjejí. 

Olejujte, balzamujte, myjte a voskujte

Při péči o vousy je možné využít nejrůznější přípravky, které přirozené pokrývce obličeje prospějí, a zároveň ji s jejich pomocí lze často i tvarovat. Umožňují tedy optimální úpravu. Co lze využít?

  • Olej na vousy – ten pomůže vous zjemnit a učinit jej poddajnějším. Olej na vousy představuje velmi vhodné řešení pro jejich úpravu, výživu i hydrataci. Hodí se spíše pro kratší a středně dlouhé vousy. U delších vousů ovšem tvar udržet nezvládne. 
  • Krém a balzám na vousy – jejich primární funkcí je sice styling, ale poskytují také ochranu. Zajistí tedy fixaci i neposedným vousům. Vousy  ale také vyživují a chrání před vnějšími vlivy, takže se hodí i pro znečištěná prostředí nebo chladná období roku.
  • Šampon a kondicionér na vousy – tyto přípravky rozhodně nejsou určeny pouze pro péči o vlasy. I vousy je totiž vhodné pravidelně mýt šamponem. Speciální přípravky k tomu určené jsou šetrné k pokožce a nevysušují ji. Kondicionéry navíc vous učiní měkkým a hebkým.
  • Vosky na vousy – s jejich pomocí je možné dosáhnout opravdu výrazného stylingu. Vosky na vousy totiž mohou nabídnout nejlepší tužící efekt. Před použitím je nicméně důkladně promněte a zahřejte, aby fungovaly přesně tak, jak mají. 

Přečtěte si také: Jak z vousů udělat přednost?

Vousy si důkladně češte a kartáčujte 

Součástí domácí úpravy vousů musí být pochopitelně i jejich pravidelné česání, což je optimální učinit právě po použití  oleje nebo balzámu. Speciální hřebeny na vousy a knír je sice možné využít i na sucho, nicméně kartáč může vousy poškodit či polámat. Jinak lze ale kartáčování jen a jen doporučit. Tato aktivita, bude-li pravidelná, může zabránit zacuchání vousů a navíc se s její pomocí zbavíte nečistot, které mohou být uvnitř plnovousu a nejsou na první pohled vidět. 

Uvažujte o pořízení žehličky na vousy

Ano, i takové náčiní dnes existuje. Jistě, nemusí být nejlevnější, nicméně s jeho pomocí udržíte vousy rovné a upravené bez větší námahy. Může vám tedy ušetří spoustu času. Žehličky na vousy jsou elektrická či aku zařízení, která brání zacuchání, ale také vzniku roztřepených konečků. Navíc vám pomohou zvýšit lesk a hladkost vousů. Mnohé produkty navíc umožňují nastavit teplotu, čímž budou plně vyhovovat vašim potřebám, a zároveň sníží riziko poškození vousů či popálení obličeje. 

Zpět do obchodu