Vousy ano nebo ne?

Chtělo by to změnu, pomyslíte si pokaždé, když se ráno podíváte do zrcadla. Trochu vyzdvihnout přednosti a potlačit nedostatky vašeho obličeje. Anebo nechat váš zjev konečně dospět. Vousy dokážou udělat důvěryhodného muže i z chlapecky vypadajícího starocha. Kromě toho ale existuje mnoho dalších důvodů, proč si je nechat narůst. Pojďme se o ně podělit.

Proč si nechat narůst vousy?

Fakt, že i na první pohled zšenštilý muž bude s vousy vypadat jako chlap, je tím nejpádnějším argumentem, proč většina z nás pěstuje plnovous a experimentuje s vousatým vzhledem. Muži s vousy zkrátka vypadají mužně. Dokonce i ostatní muži je mají tendenci respektovat, pokud se například stanou jejich šéfy. Vousy zvyšují mužům autoritu a velké procento žen neodolatelně přitahují. Jsou totiž symbolem jistoty a důvěryhodnosti, kterou ženy u mužů hledají. Shrnuto a podtrženo, plnovous z vás neudělá lepšího šéfa ani partnera, ale minimálně vás na obou těchto frontách posune o stupínek výše. A to už stojí za to vrhnout se do jeho pěstování, které vás naučí trpělivosti a to je povahový rys, který chcete pěstovat. Můžete nám věřit.

Funkční přednosti vousů

Pěstěný vous nejen dobře vypadá, ale chrání také pokožku pod ním před působením UV záření a v zimě před chladem. Vousy dokážou příjemně hřát. S vousy si navíc můžete hrát a různě je barvit či je ozdobit korálky do vousů. Popusťte uzdu své kreativitě a nechte promluvit to, kým doopravdy jste. Pokud se o vousy dobře staráte, pravidelně je myjete šampónem na vousy a nedotýkáte se jich špinavými prsty, ochrání váš obličej také před mikroorganismy a bakteriemi. A v neposlední řadě pomůže pěstěný plnovous zvýšit vaše sebevědomí. A to se také počítá, zvláště máte-li ho pošramocené posledním rozchodem. Vousy nejsou jen pro hipstery. Dopřejte si je i vy, budete díky nim vypadat moudřejší.

Mínusy, o kterých byste měli vědět

Každá mince má dvě strany. Vousy nejsou jen pozitivem. Aby opravdu dobře vypadaly a vzbuzovaly obdivné pohledy žen, je potřeba se o ně starat. A to vyžaduje čas a znalosti. Ženy nemají rády muže s neupravenými vousy, proto pokud chcete vousy nosit, najděte si na ně každý den pár minut, ať vypadají opravdu dobře. Pokožka pod vousy začne pravděpodobně vysychat a svědět. I to má ale řešení. Více o něm v našem článku Jak na to, aby vousy nekousaly. S vousy budete vypadat starší, to je fakt, který neovlivníte. Můžete ho ale využít. Pokud chcete i v mladém věku získat vzhled důvěryhodného muže v letech, jděte do toho. Naopak ve vyšším věku buďte opatrnější. Zvolit můžete některý z moderních střihů vousů, které z vás na první pohled neudělají starce.

Pozor při jídle

Vousáči musí být neustále ve střehu a kontrolovat, jak vypadají jejich vousy při jídle. Neulpěla na nich majonéza nebo pár drobků? Takový vzhled působí na ženy opravdu odpudivě. Na druhou stranu ženám, kterým se vousy zkrátka nelíbí, se nezavděčíte ani, když o ně budete sebelépe pečovat.

 

hand-with-spoon-feeding-man-dinner

Zpět do obchodu