Vousy ano nebo ne?

Chtělo by to změnu, pomyslíte si pokaždé, když se ráno podíváte do zrcadla. Trochu vyzdvihnout přednosti a potlačit nedostatky vašeho obličeje. Anebo nechat váš zjev konečně dospět. Vousy dokážou udělat důvěryhodného muže i z chlapecky vypadajícího starocha. Kromě toho ale existuje mnoho dalších důvodů, proč si je nechat narůst. Pojďme se o ně podělit.

Proč si nechat narůst vousy?

Fakt, že i na první pohled zšenštilý muž bude s vousy vypadat jako chlap, je tím nejpádnějším argumentem, proč většina z nás pěstuje plnovous a experimentuje s vousatým vzhledem. Muži s vousy zkrátka vypadají mužně. Dokonce i ostatní muži je mají tendenci respektovat, pokud se například stanou jejich šéfy. Vousy zvyšují mužům autoritu a velké procento žen neodolatelně přitahují. Jsou totiž symbolem jistoty a důvěryhodnosti, kterou ženy u mužů hledají. Shrnuto a podtrženo, plnovous z vás neudělá lepšího šéfa ani partnera, ale minimálně vás na obou těchto frontách posune o stupínek výše. A to už stojí za to vrhnout se do jeho pěstování, které vás naučí trpělivosti a to je povahový rys, který chcete pěstovat. Můžete nám věřit.

Funkční přednosti vousů

Pěstěný vous nejen dobře vypadá, ale chrání také pokožku pod ním před působením UV záření a v zimě před chladem. Vousy dokážou příjemně hřát. S vousy si navíc můžete hrát a různě je barvit či je ozdobit korálky do vousů. Popusťte uzdu své kreativitě a nechte promluvit to, kým doopravdy jste. Pokud se o vousy dobře staráte, pravidelně je myjete šampónem na vousy a nedotýkáte se jich špinavými prsty, ochrání váš obličej také před mikroorganismy a bakteriemi. A v neposlední řadě pomůže pěstěný plnovous zvýšit vaše sebevědomí. A to se také počítá, zvláště máte-li ho pošramocené posledním rozchodem. Vousy nejsou jen pro hipstery. Dopřejte si je i vy, budete díky nim vypadat moudřejší.

Mínusy, o kterých byste měli vědět

Každá mince má dvě strany. Vousy nejsou jen pozitivem. Aby opravdu dobře vypadaly a vzbuzovaly obdivné pohledy žen, je potřeba se o ně starat. A to vyžaduje čas a znalosti. Ženy nemají rády muže s neupravenými vousy, proto pokud chcete vousy nosit, najděte si na ně každý den pár minut, ať vypadají opravdu dobře. Pokožka pod vousy začne pravděpodobně vysychat a svědět. I to má ale řešení. Více o něm v našem článku Jak na to, aby vousy nekousaly. S vousy budete vypadat starší, to je fakt, který neovlivníte. Můžete ho ale využít. Pokud chcete i v mladém věku získat vzhled důvěryhodného muže v letech, jděte do toho. Naopak ve vyšším věku buďte opatrnější. Zvolit můžete některý z moderních střihů vousů, které z vás na první pohled neudělají starce.

Pozor při jídle

Vousáči musí být neustále ve střehu a kontrolovat, jak vypadají jejich vousy při jídle. Neulpěla na nich majonéza nebo pár drobků? Netřese se na nich náhodou ten skvělý snack k vínu, který jste si dali na prvním rande se ženou svých snů v nočním baru? Takový vzhled působí na ženy opravdu odpudivě. Na druhou stranu ženám, kterým se vousy zkrátka nelíbí, se nezavděčíte ani, když o ně budete sebelépe pečovat.

 

hand-with-spoon-feeding-man-dinner

Zpět do obchodu